<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

<3 10 důvodů, proč milovat Slováky <3

Publikováno 19.02.2014 v 15:17 v kategorii O bohémství, utrpení, přečteno: 490x<3 10 důvodů proč milovat Slováky <3


1. Jsme s nimi historicky, kulturně spjati. Slovenština je nádherný jazyk. Češi neumí Slovenkám odolat. Ta jejich „měkká slovenština“ je neskutečně „sexy“, stejně jako ty jejich baby, vážně! S porozuměním nemáme, a to oboustranně, větší obtíže. A hlavně, jsou to naši mladší bratři, na které bychom neměli - nikdy a za žádných okolností - zapomínat! Rozdělení bylo pomateným nápadem V. Klause a V. Mečiara, „prostě o nás, bez nás.“ Co bylo, to bolo, nechme již, prosím, toho, ano!:-)


2. První návštěva vlády ČR vede vždy na Slovensko, k našim sousedům, a běda, bude-li tomu někdy jinak! Ze všech národů, jsou mi/nám oni právě ti nejbližší! Vzájemná výpomoc by tak měla být samozřejmostí. Jsou to hrdí patrioti, bojovníci, pro upřímné slovo nejdou nikdy daleko. To se cení! Platí to i o sportu. Jestli s někým musíme nutně prohrát, tak ať to jsou, prosím, Slováci!:-)


3. Slováci jsou chytřejší, dokázali se - zavčas - zbavit komunistů, my opět nikoliv… Mají posledního velikého vlastence, známého maďarského tankistu Jána Slotu.


4. Pro odlehčení: Také jim vděčíme za naši početnou romskou komunitu - hovoří koneckonců tzv. Slovenskou romštinou - která nás dennodenně, a to již po dlouhá desetiletí, kulturně obohacuje. Vždy na nás myslí, naši bratia, mnohokrát vďáka! (Ironie)


5. Čechům chutnají slovenské pokrmy. Kdo by neodolal haluškám s brynzou, různým druhům sýrů, děti zase pleteným korbáčikům apod. Tak jako Slováci - si to nahlas přiznejme - to prostě neumíme. A co pak teprve borovička, „ta píše“, do smrti na tu vůni jehličí nezapomenu. Moji kamarádi a auto zřejmě taky ne :-)!!


6. Mají výrazně lepší, silnější, kvalitnější rapovou scénu, to je bez debat. Této hudební oblasti - kvalitativně - vůbec nekonkurujeme. Ano, je to tak…:-) (Hudba)


7. Slováci umí lézti skutečně po horách, Češi si to bohužel jenom naivně myslí a také to tak každoročně vypadá. Vždy, když se někam zřítíme, tak nám jdou - zpravidla jako první - na pomoc… A také tam u nich ještě žijí medvědi a vlci :-)).


8. Mají kvalitní termální lázně, tolik my jich ani snad nemáme!! A docela dobré pivo (viz „Zlatý bažant, Smädný mnich“). Vyzkoušeno, životní praxe.


9. Slováci nemají takové bohaté zastoupení ve světovém pornoprůmyslu. My musíme být vždy světový, a to i v kouření… (doplňte si substantivum, prosím, sami)!


10. Závěrem, a víte, jak zaručeně poznáte Čecha na dovolené? Má ponožky v sandálech a vše přepočítává na slovenská eura… :-))! 


<> Hokej, fotbal, prosím, neřešme... Ba naopak, nehrajeme-li spolu, přejme si. <>  S přátelským pozdravem,

Bomberious
ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar