<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

"České politické skandály, korupce za pravice (ODS) - 2012"

Publikováno 01.10.2012 v 18:35 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 511x

"Útok na mě svědčí o stavu země", řekl po nedávném incidentu - u příležitosti otevření jakéhosi mostu - náš pan prezident Václav Klaus. Ano, aneb jak řekl onen frustrovaný výtržník, pachatel, z vaj(í)ček by si dělali všichni politici pouze a jenom legraci. Nechci teď vůbec nijak zjednodušovat, zlehčovat onen spáchaný skutek, nicméně byl pouhou občanskou demonstrací celospočenské nespokojenosti, jež v ČR dlouhodobě bohužel panuje! A vini jsou bohužel nejenom současní zákonodárci této země! To je mimo diskuzi!
Minulé vlády, současná vláda hlavně stejně jako nynější pan prezident má taktéž zásadní podíl na žalostném stavu české společnosti!

Prof. ing. Václav Klaus, CSc., prezident České republiky, mnohými lidmi označovaný také jako "Agent Vodička", otec-zakladatel, čestný předseda pravicové strany ODS byl ještě např. u vzniku podnikatelské kariéry a mediální popularity Viktora Koženého, tj. nechvalně známé vytunelované Hardvardské fondy, posléze u zpackané kuponóvé privatizace apod. Při své druhé kandidatuře na post "Prezidenta ČR" odmítnul před poslanci a senátory veřejně zodpovědět jakékoliv otázky týkající se tohoto posledně zmiňovaného tématu! O tehdejším (prominentním) Prognostickém ústavu ČSAV raději ani nemluvě! Žádný z jejich ekonomů, rozuměj dnes spíše "artefaktů", ČR výrazněji neprospěl! Patologický euroskeptik, vysportovaný narcis, vrtošivý stařík, jenž se trvale a zcela nepochopitelně stylizuje do role jakéhosi (ekologického) děda Vševěda. Byť tomu nikdy řádně nerozuměl! I přesto se avšak rozhodl, že zaplaví nejenom český, nýbrž i zahraniční knižní trh svými - vážně míněnýni - ekologickými "nesmysly"! Výrokem typu "Co Vy jste za antilidi?", jehož se dopustil z vlastních úst při podpisu svých knih, také rozhodně nepřispěl k morální čistotě naší země! Ba naopak, lidi si ještě poštval proti sobě! A nejenom tím, stačí - byť malou chviličku - poslouchat radikální postoje, názory jeho věrných služebníků, tj. Hájka s Jaklem! "To je už na kazajku", řekl by snad Chocholoušek! Možná by se měl také zaobírat tím, proč se s ním - při jeho cestě po Austrálii - odmítli tamější (australští) zákonodárci bavit! Zvážení hodný je také "údajný" střet zájmů při každoročním udělování prezidentských milostí, tj. "amnestií" (viz Anna Benešová, Radka Kadlecová)!

K moci se dostala oficiálně při posledních parlamentních volbách koalice pravicových stran, byť neoficiálně prohráli na plné čáře s ČSSD! Premiérem se stal tehdy politický dinosaurus reprezentující věrně pravicovou stranu ODS, RNDr. Petr Nečas. Za více než 16 let ve své straně, politice si to jistě také zasloužil! Následné megaskandály Věci veřejných (VV) na sebe nenechali dlouho čekat - viz četné kapesní odposlechy a finanční úplatky, obálky, superguru JUDr. Víta Bárty (jeho detektivní kancelář "ABL" => dnes "Mark2 Corporation Czech a.s."), skandály ambiciózní rozumbrady Kristýny Kočí a aktivního střihače záznamů ing. Jaroslava Škárky. Dočkali jsme se i prvního odsouzení u soudu (viz poslanec Škárka)! Ano, souhlas, věrný to obraz naší společnosti, pane prezidente!
Sotva jsme se nadechli, objevil se dinosaurus, snad politicky nejstarší! Kauza ProMoPro onoho politického vězně, disidenta, zapřísáhlého amerikofila, exministra zahran. věcí Alexandra Vondry (ODS). Při české přípravě na evropské předsednictví se jaksi poztrácela min. půl miliardy Kč. Pan exministr za ODS, Vondra, vinu svérázně popírá, na interpelace ohledně své kauzy nijak nereaguje, či na ně dokonce ani nechodí, a případ se údajně i nadále šetří. Zatím se ale nic, jako třeba trestný čin, manažerské pochybení, selhání,  tak jak tomu většinou v ČR pravidlem bývá, nevyšetřilo...! Proč také, peněz máme přeci dost => "Masivně škrtáme, čteme z poutače!"
Kauza IZIP. Tak ta stála české daňové poplatníky již bezmála 2 miliardy Kč. Jejími majiteli byli, či i nadále jsou čeští europoslanci za ODS - pánové MUDr. Milan Cabrnoch a MUDr. Miroslav Ouzký! Bohužel jsou zde tzv. akcie na doručitele, takže nikdo jistě nevíme, zda IZIP skutečně odprodali, jak médiím tvrdí, či stále nikoliv! V Evropské parlamentu si nahrabali jistě málo...! Heslo dne zní, zvolte nás do orgánů EU, hájíme jenom vaše zájmy :-( No, to již víme!
Na MŠMT se také objevil bývalý vězeňský psycholog, Mgr. Josef Dobeš (VV). A přivzal si na ministerstvo nejenom vzdělaného pana Ladislava Bátoru, jehož nacionální názory, postoje a aktivity budily celespolečenské kontroverze, debaty! Pak ho ještě k nevíře všech povýšil, neuvěřitelné, poté byl odejit a dostal velké odstupné...! O kauzách se státními maturitami, viz Cermat, raději ani nemluvě. Prostě jeden paskvil, lapsus za druhým... :-(
Následovala velmi trapná kauza šmatlavého, pajdavého ing. Martina Kocourka (ODS), ministra průmyslu a obchodu, jenž při rozvodovém řízení úředně lhal, aby úmyslně zatajil své vydělané penízky před svojí tehdejší manželkou. Při tiskové konferenci se jaksi více zapotil a následně prořekl slovy, že peníze důvodně tzv. "odklonil"! Byl odvolán a následně mediálně oslavován za obohacení českého jazyka anglicismy! Policii ČR a exmanželku zrovna moc nepotěšil...!
Sotva se vrátil ze zahraničí horolezec, MUDr. Pavel Bém (tj. bývalý pražský primátor za ODS), dostihla ho aféra s vlivným pražským podnikatelem Romanem Janouškem! Vzájemně si volali šifrovanými telefony a řešili užití moci a síly v hlavním městě. Tj. dosazování svých lidí do důležitých orgánů a firem, jak jim samotným to nejvíce vyhovovalo! Důvěrně se oslovovali - "Maorská královna, Kolibřík, Mazánek" aj. Roman Janoušek jel poté velmi silně opilý autem a škaredě srazil, zranil ženu vietnamské národnosti! Policie ČR poté chybovala, když dovolila opilému Janouškovi telefonovat s nejmenovaným vlivným činitelem, jehož jméno nebylo nikdy veřejně prozrazeno! Vietnamka byla, či by měla býti finančně odškodněna. Případ ale ještě neskončil a obdivovatel V. Klause,  P. Bém, "naoko" pozastavil své členství v ODS! Héérečka... 
Dodatek: Opilý syn Pavla Béma, mladistvý vandal Jáchym, zničil v Praze vzácnou sochu, a to tedy doslova, a při pádu z ní si neštastně zlomil pravou ruku, jež mu musela býti následně amputována! Moje motto: "Nelez hochu na sochu, nemáš-li síly trochu"!! Paradoxem je => Otec-adiktolog leze střízlivý po horách, zato opilý syn po památkách v centru hlavního města! Se tedy moc "nepotatil"!
Na ministerstvu obrany se krátce nato roztočila kausa letounů CASA. Vina je i údajně exministryně, JUDr. Vlasta Parkanová (TOP 09). Provedla prý nákup těchto nefunkčních, vadných letounů a neměla na ně žádný znalecký posudek, co se jejich obvyklých tržních cen týče! Byla i tak vydána spravedlnosti, tj. Policii ČR! Velmi freneticky, spíše až cholericky ji hájil její dlouholetý stranický kolega, ing. Miroslav Kalousek! Málem z toho měl "infarkt myokardu", leč bohužel...! Vzdala se i svých funkcí v Poslanecké sněmovně ČR! Obliba imunity poklesla, alespoň u M. Kalouska :-))
Na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) byli dnes za přítomnosti Policie ČR zatčeni 1. náměstek, Vladimír Šiška, a ředitel odboru informatiky úřadu, Milan Hojar, a to vše za pravicové vlády ministra Dr. ing. Jaromíra Drábka (TOP 09). Stranou nelze ponechat ani jeho nepochopitelnou snahu zničit Bismarckem založený model sociálního státu, což nemá v celé Evropě obdoby! Všude je to spíše právě naopak! I ve Spojených státech se začíná kupodivu rodit model sociálního státu => Obamova snaha o povinnou platbu zdravotního pojištění apod., neboť kdo není v U.S. movitý, toho nyní nikdo nikde neošetří atd.!! 
-----
-----
<> Tak kolem těchto zkažených papírků se dnes točí ale úplně všechno! Ing. Miroslav Kalousek, t.č. ministr financí ČR,  ještě nedávno "posílal" s ironickým úsměvem na rtech lidem do schránky složenky, a tak se tiše v duši ptám, na koho se máme obrátit, chceme-li poslat složenku současné politické reprezentaci, jež je zainteresovaná v kauzách PromoPro, IZIP, MUS atd. <> (Foto: Vlastní tvorba!)
-----
-----
Nutno dodat, že stále ještě se řeší skandál ohledně nákupu obrněných vozidel na Ministerstvu obrany ČR! S nímž je od samého prvopočátku skloňováno jméno MUDr. Martina Bartáka (ODS). Proti němu se postavil v rámci výpovědí i tehdejší americký velvyslanec Cabaniss! Případ se stále vleče, i to bylo důsledkem mediálního ustoupení obrazu dr. Bartáka!
Kauzu exministra živ. prostředí, Mgr. Pavla Drobila (ODS), také nelze opominout! Smutné, že ten, kdo oznámí jakoukoliv nekalost, či nestandardnost, je záhy uváděn do pozice podlého "bonzáka, udavače", místo toho aby se mu řádně poděkovalo, že ctil osobní pokoru a slušnost. To hovoří jistě o charakteru nás všech! Ano, hovořím o tehdejším vysoce postaveném státním úředníku, o p. Liboru Michálkovi!
Zametení velké kauzy - Mostecké uhelné společnosti (MUS) - pod koberec. Peníze "nabízené" ČR poctivými Švýcary nebyly - a to údajně z procesních důvodů - vůbec akceptovány, neboť by pravice musela podat náležitá svědectví a skutečná fakta ohledně zainteresovaných lidí. Zde velmi výrazně selhalo ministerstvo financí a spravedlnosti za koaliční vlády ODS (2012)! Ministr M. Kalousek stejně jako exministr Pospíšil si tuto kauzu předhazovali jako horký brambor! Takže jsme ve finále bez oněch švýcarských miliard! Ruka ruku myje, že...! "Masivně škrtáme, čteme z poutače!"
Dcera kancléře prezidenta ČR, dr. Jiřího Weigla, Magdaléna Weiglová, zabila při jízdě autem svoji spolužačku a byla uznána soudem vinnou! Dobře vychovaná to dcera, poslechla, přiznala se... Významný trest ji avšak asi mine! Kde je tedy spravedlnost...?! Vrah zůstane navždy vrahem! Vražda je společensky neakceptovatelná!
-----
-----
Vskutku velmi strohý to výčet některých afér, skandálů, kterými nás pravicová vláda současného premiéra dr. Nečase pobavila!! Prezident ČR, Václav Klaus, se bohužel nemůže dočista zbavit své vlastní viny, aktivní zodpovědnosti na současném stavu české společnosti!! Byl vždy jako prezident nadmíru loajální, nakloněn své straně ODS, a i s některými "špičkámi" udržoval nadstandardní vztahy jako např. k dr. Vítu Bártovi, dr. Ladislavu Bátorovi a nejdéle ze všech dr. Pavlu Bémovi! Ani on před svojí minulostí daleko neuteče...!
Je jen otázkou, co se onoho výše uvedeného výroku týče, zda si velmi hovorově řečeno "nehoní" také triko v kontextu jeho končícího prezidentského mandátu a jeho potenciálního vstupu na českou politickou scénu! Tím by se vysvětlovala jeho současná argumentace, konfrontace s dr. Petrem Nečase, která již nevypadá nyní ale nijak růžově! 
 
Koho politicky políbil v minulosti Václav Klaus, ten nato politicky zemřel...!!!
 
Rozloučím se údajným výrokem expremiéra ing. Mirka Topolánka (ODS): "Pokud budeme lidem otevřeně říkat, co máme v plánu, nikdy ve volbách nevyhrajeme." (M. Topolánek; LN, 15.04.2006).
 
S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou v srdci
Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik
 
Autor komentáře a fotografií: Bomberious
ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar