<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Cukrovka aneb Netají se něco lidem?

Publikováno 15.11.2012 v 12:00 v kategorii Věřte, nevěřte!, přečteno: 391x

Cukrovka (lat. Diabetes mellitus), nebo-li také „úplavice cukerná“, je velmi závažné civilizační onemocnění, které narušuje, a to tedy poměrně významným způsobem, zejména správnou činnost, funkci slinivky břišní. Časem může dokonce také postihnout, zasáhnout oči, ledviny a končetiny (tj. hlavně dolní!!), u kterých hrozí diabetikům tzv. gangrény! Ty pak většinou mají za následek amputaci oné nenávratně postižené tkáně a celoživotní vozíček!

 

 

Impulsem je mi, co se tohoto malého informativního „střípku“ týče, již vskutku dlouhodobé pozorování diskuzí, ohlasů, názorů, postojů různých čtenářů, internetových blogerů, náhodných uživatelů, kteří zcela nezávisle na sobě jednotně poukazují, a to ze své vlastní zkušenosti!, na určité „nové“ poznatky, co se cukrovky a vhodného stravování při ní týče! Osobně se domnívám, že to za malé zvážení, vyzkoušení i snad stojí! Avšak nedokáži a ani nemohu spolehlivě říci, zaručit, že se nejedná o planý, úmyslný „fake“ (tzn. podvod, podvrh, nesmysl aj.). Vzhledem k tomu, že se o tomto tématu de facto nikde nahlas nehovoří, tak jsem se dnes rozhodl, Vám zde jasně a stručně říci, nastínit, o co zhruba jde! Ať je to již pravda, nebo ne!

 

 

Diabetici na webu, tj. na různých fórech, blozích, či dokonce u článků na facebooku, hovoří - s velkým nadšením - o tom, jak se jejich onemocnění, co se činnosti a následně naměřených hodnot (tzn. cukr v krvi) týče, zlepšilo velmi poté, co s definitivní platností vyřadili ze svého dosavadního jídelníčku vše, co bylo připravováno na běžném lisovaném oleji (tj. především na komerčním slunečnicovém a řepkovém oleji). Jako trvalý substitut, tzn. náhražku (=> za onen uvedený olej), jenž nově začlenili do svého nového jídelníčku, shodně uvádějí obyčejné „sádlo“! Závěrem s podivem dodávají, zda jim někdo „něco“ úmyslně nezatajuje, neboť jim tato stravovací změna velice pomohla, doslova prospěla, a to zásadním, neuvěřitelným způsobem! Hodnoty prý mají výrazně lepší než kdykoliv předtím!

 

 

       <> V sádle je prý možná zakopán pes! <>

 

Je nutno dodat, že nejsem, nikdy jsem nebyl příznivcem tzv. konspiračních teorií, ani bláznivým čtenářem knih Ericha von Dänikena, nicméně si myslím, že to za určité uvážení, či snad vlastní vyzkoušení doopravdy stojí…! Kdoví, třeba na tom i něco bude! Koneckonců, já bych se již asi nedivil vůbec ničemu! Léky, farmaka jsou dnes hodně výdělečným byznyssem, a to bez ohledu na skutečné zdraví, či potřeby pacientů!:-(

 

A propo, v první polovině 20. století se v kuchyni nepoužívaly oleje v tak velkém množstvím jako dnes! Sádlo tehdy - a to bez diskuze - převažovalo napříč celou společností!

 

 

Post Scriptum: Jsou otázky, které by - jen tak ledabyle - rozhodně neměly zapadnout pod stůl, ba naopak, měli bychom se jimi pečlivěji zabývat!!

 

 

Hezký den

 

 

Autor střípku a fotografie: Bomberiousertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar