<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Definice "politického dinosaura"

Publikováno 10.10.2012 v 16:41 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 454x

 

- interval pojetí: velmi vágní! 

- účel: charakterizuje politika, který je obyčejnému českému občanu úplně k ničemu!

 

1) Má VŠ vzdělání (=> avšak zpravidla nikdy reálně nepracoval; o oboru ani nemluvě; bez řádné letité praxe)

2) Nebo => titul získán na soukromých VŠ, univerzitách; titul velmi pofiderní úrovně!

3) Je v politice déle než 15 let (tj. poslancem, senátorem, zastupitelem, radním, místostarostou, starostou) a velmi rád se tím mediím chlubí!

4) Byl dlouholetým členem vlády a parlamentních výborů (=> tj. zde jest velká obliba kumulace postů)

5) Neustále, opakovaně jmenován v různých politických kauzách, skandálech, či aférách. Vždy já nic, já muzikant! Nemá problém údajně odejít, jen počká na rozhodnutí samotného premiéra! Skutek utek(l)...

6) Daňová přiznání vykazují po léta nadstandardní příjem, movitý majetek, či podílnictví v něm…!

7) Nebo => většinou pan podnikatel s velkými konexemi, vlivný kmotr, velrybář, vedoucí krajského politického uskupení, sdružení, jenž velmi výrazně dotuje, sponzoruje svoji politickou stranu! Má moc cokoliv ovlivnit a díky tomu je také na kandidátce! V politice je především kvůli vidině navýšení, zhodnocování svého stávajícího majetku!

8) Nadměrně aktivní spolupráce s lobisty a podnikateli.

9) Již se objevil kvůli svému jednání, své činnosti u soudu! 

10) Byl velkým tématem TV pořadů - Na vlastní oči, Černé ovce, Reportéři ČT! Dotazován investigativními reportéry např. Jankem Kroupou, či Josefem Klímou! 

 

V případě, že je naplněna – byť i jediná z těchto uvedených charakteristik politika, jenž řádně, či vůbec nehájí svého občana, který mu svědomitě, naivně svěřil na dobu 5let politický mandát – pak zcela věcně hovořme o „politických dinosaurech“! Čím déle ve vysoké politice jsou, tím větší jsou konexe, známosti, tj. reálné podhoubí pro korupci a občanskou laxnost!

 

Těch je nutno se v následujících volbách zbavit, opětovně vyvarovat, odolat jejich planým slibům, stejně jako i těch, kteří nehájí řádně svůj politický program, za který byli také občany zvoleni, či mají profesi poslance/senátora jako „vedlejšák/bokovku“! Jinými slovy, v Poslanecké sněmovně ČR a Senátu ČR je nikdo nikdy neviděl, k ničemu se sami za sebe, či občana nevyjádřili! Porušili volební program, za který jste je sami zvolili!

 

Politici si musí uvědomit, že jsou zde pro nás, občany, nikoliv naopak! Stát je občan, volič! Proto si nenechme ČR ukrást, rozkrást, a pojďme všichni zodpovědně volit! Kdo k volbám nechodí, či jíti nechce, ten ztrácí jakoukoliv možnost kritizovat/chválit stát a jeho fungování, neboť na to nemá právo! Nic proto neudělal…

 

Vykroužkujme všechny politické dinosaury!

 

A jak na to tedy? No, PŘECE jednoduše! => Na hlasovacím lístku, který jste dostali do schránky, a který také ještě jednou obdržíte i ve své volební místnosti, musíte, či byste měli ZAKROUŽKOVAT na onom lístku MAXIMÁLNĚ 4 čísla kandidátů, které preferujete, upřednostňujete před těmi ostatními! NEVOLTE hlavně senátory, starosty, místostarosty, tj. zkrátka ty, kteří mají již polit. funkcí dostatek! VOLTE obyčejné, vzdělané, lidi, kteří jsou politikou k dnešnímu dni nepolíbeni a nezkorumpováni!

 

 

<> JE TŘEBA VYČISTITI POLITICKÝ CHLÉV! <>

 

 

Fotografie: Vše vlastní tvorba! 

 

 

Navštivte, čtěte:

 

Kroužkujme.cz, Vyměntepolitiky.cz atd.

 

 

S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou

 

Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik

 

 

Autor: Bomberious

 


ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar