<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Imiglykos aneb Kominíček v čudu!

Publikováno 19.12.2012 v 18:21 v kategorii O bohémství, utrpení, přečteno: 434x

 
Již se blíží pomalými krůčky Štědrý den, tj. 24.12., a já dodnes neměl v zásobě svoje nejoblíbenější víno, které nikdy nesmí - a to za žádných okolností - chybět na našem vánočním stole. I minulý rok tomu nebylo jinak, ano. Avšak s jedním malým rozdílem, který bych zde chtěl - především pro pobavení vás všech - jen tak pro představu nastínit.
 

Minulý rok jsme se slavnostně všichni sešli doma u vánočního stromečku a oddávali se - tak jako v ten den obecně všichni - za doprovodu notoricky známých koled nastolené vánoční atmosféře. Když v tom někoho z nás náhle napadlo, že zapálíme všechny prskavky, které byly na našem mohutně ozdobeném stromečku v dosahu. Jako dítě jsem zažil již doopravdy mnohé, ale tohle ještě ne...!

 

No, prskavky zářily, jiskřily prostě jedna radost, všichni si povídali, dosyta hodovali, a v tom najednou vypukl požár jako blázen!:-)) A já pouze nevěřícně stál, přesněji strnule žasnul, jak otcův kominíček z dětství zmizel v onom pekelně rychlém žáru! A propo, ten kominíček byl o mnoho starší, než-li já a od dětství nesměl na žádném stromečku chybět! Jediné, co mě tehdy napadlo - ano, moc dlouho jsem po té láhvi asi toužil - bylo vzíti onu platonicky milovanou láhev vína a uhasit chaotickým pohybem vše, co se - byť jen zdánlivě - blýskalo. Ani varianta otevřeného okna nevypadala vůbec marně! Láhví řeckého vína IMIGLYKOS jsem tak zachránil naši rodinu před vidinou večerního vysedávání na mrznoucím sněhu... :-)

 

Bože, otcův kominíček byl v čudu, po něm nikde ani památky!:-)! Ohořelý stromeček, láhev vytouženého vína prázdná, v pohárku na dně... Přesto to byly docela pěkné Vánoce, co se dané atmosféry týče!:-))

 
 

Jsem na sebe ale s odstupem času - upřímně řečeno - pyšný, nevyhořeli jsme!:-) Dávám si jednoznačně palec nahoru! A všem závěrem slibuji, že si IMIGLYKOS letos vychutnám, a to i kdybychom měli zase hořet :))! A i ten kominíček určitě letos bude!

 

 

            <> Název: Imiglykos (Meliritos). Červené stolní polosladké víno. <>
                 <> Původ: Product of Greece. Deklarovaný objem: 750 ml. <>
               <> Cena, kterou jistě každý bohém za dobré víno vydá: 139 Kč/Ks <>
 
 
Post Scriptum: Za sebe mohu říci pouze a jenom následující: Chcete-li vyzkoušet, ochutnat i jiné značky zahraničních (stolních) vín, tak Imiglykos zcela jistě obstojí. Vskutku není špatný, bohéma jistě neurazí, dokonce i ženy ho milují...
 
Peněz jsem nikdy moc neměl, ani teď je nemám, ale na kvalitní čaj, kávu, víno a knihy se najde vždy...!:-)! 
 
Hezký den
 
Autor střípků a fotografií: Bomberious  
 
 

ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar