<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Konec trápení pro diabetiky? - Možná, je tu Stévie sladká...

Publikováno 10.12.2012 v 14:11 v kategorii Věřte, nevěřte!, přečteno: 406x

Před několika měsíci jsem si z obchodů se zdravou výživou přinesl domů zcela nový "produkt" nesoucí název "Stévia". Byť nejsem, upřímně řečeno, diabetik, tak již velmi dobře vím, že by se vším, co cukrem alespoň trochu"zavání", mělo ve stravě, a v kuchyni obecně, "šetřit"! Nebojte, nebudu se zde dnes podrobněji o cukrovce rozepisovat, neboť jsem se jí zde již jednou věnoval. Ano, moc dobře si nato pamatuji, vzpomínám...!

Onen výše zmíněný "produkt" je nabízen - nejenom diabetikům, ano - jako "přírodní náhradní stolní sladidlo", a to prý konkrétně z rostliny jménem "Stevia rebaudiana". Záhadné na ni ovšem je, přinejmenším alespoň z mého hlediska, soudu, její garantovaná "nulová" kalorická hodnota! Dle příbalového letáku tohoto německého výrobce (DESEN) je tak vhodná pro všechny diabetiky (zkr. "DIA"), či lidi zabývající se redukcí svojí (nad-)váhy. K dnešnímu dni se mi podařilo objevit "verzi" jak v tabletách, tak i na bázi roztoku! 

Byť nejsem lékař, a jsem vždy zásadně "pro", aby se podobné záležitosti raději osobně konzultovaly s ním, tak si tady dovolím subjektivně nahlas vyslovit, že se mi zdá tato uvedená "novinka" mnohem přijatelnější než všechna "umělá sladidla" typu aspartamu, sacharinu, acesulfamu K etc. dohromady! Koneckonců, o jejich vedlejších účincích se také - z komerčních důvodů, ano - moc nehovoří! Stačí se jen podívat na dnešní "slazené nápoje", no, budete jistě dost šokováni!

<> Tak to je ona popisovaná "sladká tráva". Její cena ale již tak "sladká", lákavá tedy rozhodně není. No, jenom tato 50 ml lahvička "koncentrátu" (viz foto) vyšla na nějakých 203 Kč, což není cena "lidumila"!:-)) Poměr ředění je pak 5-10 kapek na 100 ml tekutiny! Co se chuti zhruba týče, je to jak obyčejný sirup z našich dětských let (tj. na kašel apod.)... <>

Závěrem bych řekl snad jen následující: "Zvažte to, nebojte se jíti za svým ošetřujícím lékařem a zeptejte se...! No, a udělejte sobě, či třeba někomu ze svého okolí, o němž víte, že ho slinivka zrovna dvakrát "nepodržela", alespoň mírnou radost!"

Pro zájemce uvádím odkaz, třeba rovnou zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A9vie_sladk%C3%A1
http://loskutak.nova.cz/clanek/okrasna/stevie-sladka.html


S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou v srdci


Váš pravdomluvný občan, moralizující kritikAutor střípků a fotografie: Bomberious
ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar