<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Nemohoucí Nečas aneb Politický chaos na entou!

Publikováno 21.12.2012 v 15:54 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 348x


Vláda ČR pod - vedením pravicového premiéra dr. Petra Nečase (ODS) - opětovně boduje, a to rovnou na dvou frontách. Není tomu zase tak dávno, co se - i díky rebelujícím členům ze svých vlastních řad - konal onen tragikomický kongres ODS. Mohli jsme zde tehdy vyslechnout dva rebelující poslance, konkrétně tedy p. Marka Šnajdra a p. Milana Fuchsu. Nečekaně, údajně ale dobrovolně, se tehdy vzdali svých platných poslaneckých mandátů, a tak se oné vládnoucí straně podařilo v Poslanecké sněmovně ČR - byť silou a ještě díky odsouzenému poslanci Pekárkovi (ODS) - protlačit onen tak diskutabilní daňový balíček. No, ale jak jsme z médií nedávno zjistili, tak to zadarmo rozhodně nebylo!

Zkušený byznysmann by možná řekl: "Něco za něco! Co dáš?!"

Aneb dle Nerudy: "Kam s ním?"

První dvě pravicové trafiky jsou již bezpečně známé

Bc. Milan Šnajdr (ODS) nalezl pěknou trafiku, spíše korýtko, rovnou v dozorčí radě státního podniku, tj. Čepru! To je ale náhoda! No, VZP musel přeci opustit, že... 
Ing. Milan Fuchsa  (ODS) dostal zase trafiku ve státním podniku, tj. Českém aeroholdingu (ČSA), které se nyní zaobírá privatizací! 
Bc. Petr Tluchoř (ODS) jeden z hlavních aktérů oněch všech rebelů, je prý blízko korýtku ve státním energetickém gigantu, podniku ČEZ!

<> No, občane, nesměj se, ale drž se! Pokračujeme! <>

Tragikomedie o několika politických aktech avšak ještě vůbec nekončí!:-)! Počet vyměněných ministrů za nynější vlády dr. Nečase (ODS) by již pokryl nejedno velké vydání politického komiksu s názvem - "Vládneš? A dnes s kým?". Posledním chaotickým kouskem tohoto politického matadora bylo neuvážené jmenování a následné odvolání ex-/ministryně obrany, tj. současné místopředsedkyně vlády, Mgr. Karoliny Peake (LIDEM), a to vše během jednoho týdne! Něco zde viditelně nehraje,.. 

Nabízí se tak i otázka, zda se dr. Nečas nerozhodl vyštípat z nejvyšších míst právě ty, kteří mu onen důležitý stabilizační balíček pomohli schválit. Neboť, dnes je již k ničemu nepotřebuje! A zalíbit se prezidentu ČR, prof. V. Klausovi, čestnému předsedovi a zakladateli ODS, jemuž se K. Peake (LIDEM) od začátku vůbec nezamlouvala, také není na škodu! A kdoví, zda podpis onoho balíček nebyl dokonce ústně svázán s jejím okamžitým odvoláním!  

<> Aneb kupředu k dalšímu ministru! <>

 
<> Viz dnešní vydání dvou celostátních deníků - MF Dnes (tj. Mladá Fronta) a LN (tj. Lidových novin; "Lidovek")! <>

Závěrem je nutno říci, zda si trvale nemohoucí premiér opětovně nepohrává s politickým ohněm, neboť jeho neuvážené kroky mohou přivést zemi k předčasným parlamentním volbám! A co se strany LIDEM, jež ani nikdy nezískala od voličů platný politický mandát, týče, je více než zřejmé, že se jedná - čistě hypoteticky - o její definitivní konec... Stejný konec, který již potkal i jiné politické platformy, krátkodobé subjekty typu. Pro příklady nemusí našinec chodit ale vůbec daleko (tj. VV, SZ aj.)!


Post Scriptum: Všichni velmi dobře víme, jaké politické strany zvítězily v nedávných krajských volbách...! Ano, byly to levicové strany (tj. ČSSD, KSČM)! Nové parlamentní volby by tedy pravicovým stranám jen uškodily, to je bez větších debat! Mimo jiné nás ještě brzy čeká první přímá volba prezidenta ČR...! No, to by byl pak teprve chaos :-)! 


S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou v srdci

Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik


Autor komentáře a přiložené fotografie: Bomberious
 
 

ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar