<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

..."Prohibice jako vítězství (českého) černého trhu"...

Publikováno 18.09.2012 v 13:01 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 293x

Narychlo vyhlášená prohibice ministersva zdravotnictví ČR je pouhou frenetickou (a nucenou) proklamací pravicové vlády na ony již tak nešťastné události, které k dnešnímu dni zapřičinily více než 20 lidských životů! Takto uchopená restriktivní nařízení státu nevedou de facto k onomu kýženému cíli, tj. likvidaci českého černého trhu s lihovinami všeho druhu! Ba naopak...!
Je sice hezké, že se nesmí alkohol nikde na veřejnosti, v obchodech prodávat (resp. rozlévat), avšak problematiku samotnou to jako celek vůbec neřeší! Domyslel vůbec někdo všechny důsledky tohoto nesmyslného zákazu? Z prodeje již byly stáhnuty nesčetné tuny láhví alkoholu, ale co s nimi jen do budoucna bude? Budou všechny -  a to zcela bez vyjímky - zničeny státem, či někým jedna po druhé překontrolovány? Snad nebudou - po ukončení prohibice - vráceny opět do prodeje? Budou-li pak tedy zničeny, kdo uhradí škody nevinným výrobcům, stejně jako ony výrobní ztráty z dočasně pozastavené výroby? Kdo a z čeho vyplatí zaměstnance? To je jen jedna strana mince...
Tou druhou je pak bezesporu naprosto směšné, komické potírání (českého) černého trhu s lihovinami! Dlouhé roky o tom všichni Češi vědí, avšak nic se proti tomu legislativně nedělá! "Ticho po pěšině"..., řekl by přiotrávený klasik! Vyhlášená prohibice nahrává jenom a pouze tomu, že bude "pančovaný" alkohol samotnými výrobci, distributory buď definitivně zničen, nebo na  krátkou chvilku z legálního trhu stažen, výroba bude pozastavena atd. Lze od nich jenom napříště očekávat mnohem rafinovanější, sofistikovanější přístup k finálnímu spotřebiteli! Je to skutečně výhra, takhle to vláda skutečně chce? Zde vidí kýženou cestu? Bůh nás pak ochraňuj....
Vláda ČR stejně jako Policie ČR by se měla velmi důkladně zamyslet nad tím, zda by nebylo mnohem lepší uvést do života některé legislativní změny týkající se padělaní lihovin! Jsou zde poměrně velké mezery,...
Viz například:
1) Zavést daň nikoliv jenom na ethanol, nýbrž i na methanol! A zaměřit se na všechny produkty, deriváty, z kterých lze methanol chemickou cestou získat a ty následně potírat!
2) Změnit vzhled, princip, charakter a důslednost kontroly samotných kolků! Nastavit lépe kontrolní činnost celníků a Policie ČR!
3) Posílit pravomoce ČOI-ky, SZPI, Živnostenských úřadů ... (Pravomoce a působnost => udílení/odebrání povolení, kontroly aj.)
4) V rámci ministerstva zdravotnictví resp. spravedlnosti zvýšit trestní výši za tyto uvedené delikty, trestné činny!!
5) Zajistit v ČR dostatečné množství léků - "Fomepizol" - abychom se nemuseli spoléhat na ostatní! 
6) Namátkové, avšak celoplošné, kontroly lihovin, stejně jako se to dělá v dopravě apod.!
7) Zamyslet se nad "prodejní (a možná i výrobní) cenou" alkoholu v kontextu černého trhu! Proč je na českém trhu prodáván RUM, který nemá ani požadované objemové množství alkoholu, jenž je na RUM jako takový kladen? A i přesto může býti prodáván? Únik od placení daní, ano, jistě, a je to tolerováno...! Pak se ale vzrušeně nedivme, že je "pančován, padělán"!
 
 
<> No, tak si již snad jenom připít, né? Na naše zdraví přeci... <> 
  
<> Láhev kubánské klasiky, no, nedej si, za zvuků salsy vychlazené mojito s brčkem... <>  
 
Post Scriptum: Brzy se v ČR dočkáme také toho, že se budou prodávat na legálním trhu různé produkty z konopí! A již nyní vyjadřuji obrovské znepokojení nad tím, co nás v kontextu této výše uvedené zkušenosti může ještě potkat! Pálit alkohol dnes může de facto neoficiálně/načerno kdekdo! Děda, rodina, známí na vesnici, vísce... A neumíme tuto činnost úspěšně ve velkém potírat! Když si vzpomenu nato, kolikrát do roka je v TV zprávička o chycení vietnamského gangu obchodujícím s konopím, tak se musím smát! Čekají nás asi ještě těžší časy, jsem si celkem natvrdo, napevno jist! Co budeme dělat pak...?:))
 
S pozdravem a neochvějnou láskou
Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik

Bomberious

 

ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar