<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

"Rostoucí tekutý hněv aneb Společnost v rozkladu"

Publikováno 02.10.2012 v 16:47 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 373x

Již ve velmi populární písni „Pánubohudooken“ od mladého písničkáře Tomáše Kluse se zpívá o tom, jak kdekdo vystaví svojí mordu na (veřejném) billboardů, ale oněch současných „Protestsongů“ je bohužel více než si vůbec všichni myslíme! Protestsongy, v kterých se odráží nebohý stav současné české společnosti, lze najít v hudebních skladbách také např. Xindla X, Davida Kollera a Barbory Polákové!

 

Rostoucí občanská frustrace, zoufalství, neustálé zesměšňování a znásilňování české demokracie samotnými vládními činiteli, ohromná nespokojenost se současným stavem české společnosti vede pouze a jenom k tomu, že se naše země zevnitř radikalizuje, a to čeho jsme poslední dobou svědky je jenom jejím následkem!

 

Tzv. „tekutý hněv“, o němž již nějakou tu dobu hovoří uznávaný český filozof, pan prof. Bělohradský, je jenom přirozeným krokem vyplývajícího z negativních následků tolika vysnívaného kapitalismu! Kapitalismu, kvůli kterému vyšli všichni lidi v r. 1989 do ulic, aby se jako „společnost“ k lepšímu, ideálnímu změnili! Ptám se, přesně takhle měl tedy vypadat? To je ona skutečná forma?...

 

 

Začalo to, pro připomínku, jedním řidičem, Romanem Smetanou, jenž namaloval úsměvná tykadla na před-/volební plakáty našich pupkatých a arogantních papalášů-milionářů a byl zato olomouckou soudkyní, manželkou Ivana Langera (alias „Íčko“), známého zavražděného bosse českého podsvětí Františka Mrázka, odsouzen! Odmítnul se podrobit jejímu navrženému trestu a musel tak nastoupit do výkonu trestu!

 

Je nutno si zde položit otázku, do jaké míry může vůbec člověk v současné české společnosti svobodně vyjadřovat své vlastní politické názory, postoje a stanoviska! Z jakých peněz jsou pak tedy placeny ony tak důležité volby, volební plakáty? Převážně z veřejných peněz, ano, tj. peněz daňových poplatníků! Z jakých peněz jsou pak placeni všichni čeští zákonodárci, vláda, poslanci a senátoři? Jistě, z peněz daňových poplatníků, nás všech!... Kdo koho trestá a chválí?

 

Proč Roman Smetana přikrášlil již tak zavalité, obtloustlé postavy, či tváře našich českých politiků? Ano, jednalo se o grafické ztvárnění jejich absence politické slušnosti, ztráty politické sebereflexe, společenské morálky a etiky, poukázání na jejich korupční aktivity, na jejich nehoráznou hamižnost a do očí bijící manažerskou neschopnost, či nekompetentnost, na neuvěřitelnou aroganci a předvolební lež! Nasadili laťku již hodně vysoko, ano, pravda!

 

Pravda zde lomcuje se zamčenými mřížemi! A velrybáři, kmotři, lobisté v řadách ODS, tj. tzv. podnikatelé parazitující na samotném českém státu, na jeho ekonomice, zarytě usměvavě mlčí!! Česká společnost jen nevěřícně kroutí hlavou, že někdo postaví ilegálně černou stavbu v CHKO! A když již stojí, tak to necháme nyní stát, je to přeci pan... Udělat tohle nemajetní, tak z nich strhnout české úřady s  radostí kůži! Úřední šiml, a to ze zásady, používá dvojí to metr!  

 

Útok Pavla Vondrouše není a nikdy nebyl skutečným atentátem na hlavu českého státu! Sám daný výtržník avizoval, že nebylo v jeho zájmu někomu ublížit, či cokoliv jiného! Opět jen demonstroval svoji vlastní nespokojenost nad současným katastrofálním stavem české (prokorupční) politiky… Jeho akt přímé demonstrace, alespoň v jeho podobě, neschvaluji, byť mu ale vnitřně zcela rozumím…!!

 

Po tykadélkách přišla plastová maketa zbraně s kuličkami! Co přijde ale jen dál, pokud se něco jako politická reprezentace nezmění? By mě velice zajímalo…

 

V současné politice jsou poslanci a senátoři v průměru déle než 15 let, živíme je, ještě se tím velmi rádi chlubí, dinosauři par excellence! Nebylo by mnohem lepší je nyní všechny, a to bez výjimky, zase vykroužkovat? U Vlastimila Tlustého, Ivana Langera (oba ODS) a J. Kasala (KDU-ČSL) se to tehdy s podivem podařilo! Čím déle ve vyšší politice jsou, tím je ono prokorupční prostředí bytelnější, objemnější, podhoubí konexí a síla lobingu roste jako mor a čistota morálky a etiky nenávratně upadá v zapomnění! Skutečné zájmy a potřeby českého státu jdou, či musí jít bezpodmíněčně stranou!! Ano, od korýtek se šrotem (hovorově nevkusně řečeno: - od válu -) jen tak sami od sebe zřejmě nepůjdou, to jsem si jist! Je to evidentně jen neúprosný boj, závod s časem, tj. koho dřív vynesou z(e) Poslanecké sněmovny, či Senátu ČR nahoma napřed (viz P. Pithart, Jičínský etc.)! Kdo tam vkročí, nemůže pod vidinou, silou neústálého přísunu peněz ven! Aneb "Jak chutná moc"... 

 

 

 <> Svoji občanskou nespokojenost se současnou politickou reprezentací, jež je zřejmě nejzkorumpovanější od r. 1989,  bych nejlépe vystihl, vyjádřil výše uvedeným gestem! Co ještě dodat, snad jen - "Hanba jim"!! <>

 

 

S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou

 

Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik

 

Bomberious


ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar