<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

..."Smrt alkoholovým opojením"...

Publikováno 13.09.2012 v 10:50 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 302x

"Rozhodla se kráčet neúnavně kolem nás, občas ukáže nečekaně a velmi nevybíravým prstem na jednoho z nás. Nikdo ji (prý)  nikdy na vlastní oči neviděl, ale proslýchá se, že tu v láhvích někde asi doopravdy je...!, řekl by se sklenkou vína na zemi se válející se klasik."
Pokládám si zde otázku, zda to muselo dojít skutečně až takhle daleko, bylo to vážně nezbytné, nutné, jestliže si o tomto tématu, nevyřčeném problému již nějaký ten pátek cvrlikají už i vrabci na střeše? Asi zřejmě ano, neboť dokud nikde v ČR nehoří, tak nikdo - jak je obyčejně známo - nic vehementně, věhlasně nehasí. Aneb zase nyní trochu zvesela, ne nadarmo se praví - "Nehas, co tě nepálí!

A tak se čeští politici, jakoby omámeni čarovným proutkem, rozhodli - tak jako v Kocourkově - všechno najednou uhasit! Náhle zase zmateně kmitají sem a tam, kupodivu i ti obyčejně spíjící, nic neřešíc, ano, ta v černé kápi jim šlapla ale pořádně, byť trochu nečekaně, "na pérka". Má to avšak jednu malou chybičku, a to tedy poměrně významnou! Nikdo z nás, natož českých politiků a policistů zřejmě netuší, kolik tohoto zdraví nebezpečného, škodlivého alkoholu bylo kdy vyrobeno a kam všude bylo úspěšně distribuováno! Pokud by byla pravdivá teze jednoho z oněch umírajících neštastníků, tj. že zakoupil onu láhev vodky v kamenném obchodě, pak nezbývá než zoufale, nevěřícně konstatovat, že to je již ale vskutku na pováženou, co se v této zemi - za dohledu státu - děje! Zase někdo na úřadě pořádně zaspal, no, nebylo by to ostatně v této zemičce poprvé, že! A ačkoliv je Moravskoslezský kraj tzv. krajem "rázovitým", tak tuhle ruskou ruletu by tedy hrát rozhodně, v žádném případě neměl...!

Závěrem bych vyjádřil velmi hluboké politování nad fungováním českých státních úřadů, i samotných ministerstvech, kteří svým dlouholetým nicneděláním, flákánímse zapříčinily onen tak již zoufalý stav české společnosti! Smutné, že musí napřed umírat nevinní lidé, aby začaly úřady v ČR vůbec nějak v dané problematice konat, pracovat! Aneb úřední šimel jednou zařehtal a všichni si zcela naivně myslí, že se vše k dobrému změní...!

 
S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou
Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik

Bomberiousertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar