<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

..."Stát (asi) financuje korupcí současné politické strany"...

Publikováno 10.10.2012 v 12:07 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 308x

Včerejší zatčení velmi movitého lobisty Marka Dalíka (ODS), dlouholetého souvěrce a blízkého přítele expremiéra M. Topolánka (ODS), stejně jako bývalého exministra, poslance a exhejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD), vypovídá vskutku velmi „věrně“ o již zakořeněných korupčních praktikách v české politice. Avšak teprve až v kontextu, vezmeme-li v úvahu jejich vlastní výpovědi, vyjádření výše uvedených osob! Pod vlivem nepříjemné samovazby vyplývají na povrch velmi otřesné zprávy!

 

Již David Rath (ČSSD) se ne jednou vyjádřil, a to nejenom osobně u řečnického pultu v PS ČR, nýbrž i na tajných nahrávkách uveřejněných na internetu, že to bylo, citujme „určeno na volby“! O tom, zda to bylo řečeno ironicky, či nikoliv, o tom netřeba vést dlouhou diskuzi! Jednalo se o peníze na financování voleb, financování samotné ČSSD! To není obhajoba, jest zřejmě reálná skutečnost!

 

Zatčení lobisty Marka Dalíka (ODS), alias obchodníka s letním deštěm, chtělo by se snad říci, nastiňuje - již vcelku podruhé - hypotetickou možnost úmyslné, vědomé korupce českých zákonodárců, či jejich blízkých lidí, kteří se snaží přivést na navýšených státních zakázkách, transakcích, netransparentních obchodech co nejvíce peněz do kapes svých vlastních politických stran. I Marek Dalík tyto myšlenky vyjádřil, jak již zdůraznili, uvedli některé české servery!

 

Kauza na MPSV za vlády ministra Jaromíra Drábka (TOP09), tj. aféra kolem nedávného zatčení jeho velmi vysoce postavených podřízených, také rozezněla zvony oznamující hypotetickou korupci a nekalé financování samotné TOP09! Byť to čerstvě probuzený kníže ihned s opovržením odmítnul…!

 

Kauza Drobil (ODS) stejně jako Mostecká uhelné společnost (MUS) nebyly také dostatečně, co se tohoto tématu týče, rozhřešeny, rozšifrovány, rozkryty! Poslední zmiňovaná je podivná snad úplně nejvíce! České republice jsou nabízeny miliardy de facto za nic, a stát se tím odmítá jakkoliv zaobírat! Ministr financí M. Kalousek (TOP09) a exministr spravedlnosti J. Pospíšil (ODS) si nechali vědomě tyto peníze protéci, uniknout mezi prsty! Fakt, že tyto peníze ze Švýcarska nepotřebujeme, při pohledu na současný stav veřejných financí zřejmě neobstojí, že?! Proč? Z jakého důvodu? Chybí mi ona náležitá kauzalita, kauzálnost… Jenom, aby neuvedli nějaká citlivá jména, data, která by… To nebyla politická nekompetentnost, neschopnost, laxnost…!

 

 

<> Ptám se tedy, zda všechny velké politické kauzy, které nebyly do dnešního dne úmyslně rozkryty, tj. byly natvrdo, vědomě zameteny pod koberec, nemají jakoukoliv (bližši) návaznost, spojitost s dlouhodobým (netransparentním) financováním politických stran! <>

 

Kde jsou transparentní bankovní účty všech politických stran, podaná daňová přiznání stran a všech jejich členů, kde je podrobné sledování pohybů na bankovních účtech (monitoring) úřady a orgány činných v trestním řízení, kde je reálný seznam s nakládaným majetkem stran a výtěžek z něho! Kde je podrobnější kontrola politického "střetu zájmů"? Kde je příjemce, musí být uveden přirozeně i dárce, ani jeden z nich by neměl kontrole ze stran úřadů uniknout! Všechny orgány by měly býti nyní na pozoru, neboť tohle je již skutečně cílená korupce!

 

Začněte konečně již něco užitečného dělat! "Pomáhat a chránit" je synonymum pro "Nelenošit a makat"!

 

 

S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou

 

Váš pravdomluvný občan a moralizující kritik

 

 

Autor komentáře a fotografie: Bomberious

 

 


ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar