<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

"Tak nám (málem) zabili Ferdinanda"

Publikováno 29.09.2012 v 16:29 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 310x

Faux pas prezidentské ochranky, jež včera kolovalo všemi televizními zprávami, je doopravdy natolik závažné, že je nutné se k němu alespoň ve zkratce vyjádřit! Útok na samotnou hlavu (českého) státu je akt ve světě málo vídaný! Ještě dnes si poměrně velmi dobře vzpomínám na poslední návštěvu amerického prezidenta Baracka Obamy a bezpečnostní opatření z ní vyplývající! V kontextu včerejších událostí se jeví ochrana našeho prezidenta jako velmi nedostačující! Ve světě, tj. např. v Itálii nebo United States,  je ochrana tamějšího prezidenta nadmíru prestižní záležitostí a dle toho uchopená opatření státu také většinou vypadají! Šlendrián, kterého se tak dopustili bodyguardi našeho prezidenta, by tak neměl zůstat bez povšimnutí, potrestání! Ochranka prezidenta není pouze a jenom společenským doprovodem, zda tedy vůbec, nýbrž aktivně sloužící stráží, bezpečnostním dozorem nad pohybem (cestující) hlavy státu! Smutné je, že si napadení své osoby všiml jako jediný sám náš pan prezident. Ochranka výtržníka ani jediným mrknutím oka nezaznamenala, ba ani dokonce nechytila při samotném činu, neboť samovolně, tj. bez zadržení, dokonce v klidu odešel, uniknul! Až o chvíli později byl zadržen rozespalou, již řádně probuzenou ochrankou, jak ostudné, trapné, pánové! Palec dolu! 
Povinností každé ochranky prezidenta republiky je hájit, chránit, střežit jeho osobu, život, či se za něho okamžitě obětovat! Ba, ono se to dokonce od ochranky prezidenta nepřímo očekává, pro příklady bychom nemuseli chodit do historie daleko, ano!! Pokládám si tedy otázku, zda je tento uvedený lapsus, šlendrián pouhou individuální chybou, či celkově špatným systémovým nastavením fungováním ochranky! Každopádně je to otřesné, co je v této zemi ještě možné...! Co se může stát...?!
Velmi nerad bych se dožil rána, kdy zaplaví naši zemi na titulních stranách články o tom, jak nám zabili "Ferdinanda", mám-li nyní parafrázovat výrok z notoricky známeného Švejka...
Ostatně, ono je to asi pro Čechy koneckonců signifikantní, že si nikdy neváží dostatečně ničeho, pokud o to záhy definitivně nepřijdou, což platí i pro exprezidenta Václava Havla! To, že je mj. nyní jeho celoživotní odkaz, postoj k lidským právům a boj za svobodu důkladně pošlapán nedávným výrokem dr. Petra Nečase (ODS) možná jenom poodhaluje skutečný fakt, jak si ho jako Češi stále vážíme! Jistě něktěří, ano, zase nepaušalizujme! Dle současného premiéra, dr. Petra Nečase, je pro naši zemi mnohem "ekonomičtější" nepodporovat nijak Dalajlamu stejně jako ruskou dívčí skupinu "Pussy Riot"! Obávám se, že by s tímto názorem, vyjádřením Václav Havel nikdy nesouhlasil! O tom není třeba vůbec vést delší diskuzi! Ekonomika a peníze jsou dle Nečase důležitější než boj za demokracii, svobodu slova, právo na život etc.!
Neuvěřitelně pokřivené myšlení naší české pravice!
Jsme velice mladou demokracií, v kontextu politologie míněno, ano, která se stále po dvaceti letech života ještě učí, a evidentně učit ještě bude muset. Avšak jsem byl vnitřně, byť ano, nyní přiznávám, trochu naivně přesvědčen o tom, že jsme se již za ta léta života v demokracii poučili... Hmm, tak asi ještě ne... :-( 
 
     <> "Děd Vševěd české politické scény v dětském podání." <>
 
S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou
Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik
 
Autor komentáře a fotografie: Bomberious 
  

ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar