<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Trhání osmiček aneb Zuby moudrosti nebolí.

Publikováno 16.03.2013 v 22:37 v kategorii O bohémství, utrpení, přečteno: 1909x

 

Konečně jsem se dosyta najedl, sláva Kristu! Přesnídávky, kaše všeho druhu bez doprovodu barevného brčka, paráda, a co více, již se mi nikde nesmějí, že na svůj pokročilý věk šišlám. Právě před týdnem - ano, v sobotu to bylo - jsem ležel na lehátku jedné nejmenované stomatologické ordinace a očekával samotné horoucí „peklo na zemi.“ Na doporučení mého zubaře jsem se totiž odhodlal k tomu, že si konečně nechám vytrhnout naráz všechny čtyři zuby moudrosti (tzv. „extrakce osmiček“). Bože, přiznávám se i Tobě Františku, šílenost to byla ode mě - z dnešního pohledu - veliká, ale o tom budu hovořit níže!

 

 

… Při vchodu do čekárny se zcela nečekaně otevřely dveře a z nich se vypotácela jedna velice mladá slečna, jež mi - v onu chvíli - přišla děsně komická. V přetrvávajícím šoku se tiše chopila svého přítele a rychle - s kapesníkem přes ústa - odešla. Ani jsem se nestačil pořádně svléci, natož nadechnout a již jsem ležel na tom stejném lehátku já. Po rychlém opíchání všech čtyř zubů mě již ale přešel smích. Úplně mi znecitlivěl nejenom jazyk, nýbrž i celá brada a já necítil absolutně vůbec nic. Po dobu dvaceti minut jsem se úpěnlivě pokoušel stíhat koukat do očí jak sympatické sestřičce, tak i bojovně naladěné stomatoložce. Jako milovník „černého humoru“ jsem si přišel na své, - nevím, zda to bylo úplně vhodné - , a to když mi s úsměvem na rtech povídá: „Nebojte, to nekřoupe čelist, to je jen zoubek!“ Při pomyšlení na další možné komplikace jsem se ihned celý orosil… V duchu se dnes této slečně ospravedlňuji, omlouvám, neboť já nevypadal po tomto nelehkém zákroku jinak!!

 

 

Oba dva horní zoubky, mám-li použít rétoriku oné humorně naladěné stomatoložky, byly venku raz dva, stačily de facto dva tahy kleštěmi, a ani jsem o nich nevěděl. Byly také, jak již dnes znale vím, tzv. retinované, tj. v zubařské terminologii řečeno, „prořezané“! Legrace přestala až u těch dvou dolních, neboť jeden byl tzv. semiretinovaný (tj. částečně prořezaný) a druhý byl zcela ukryt podélně na kosti! Více než tři čtvrtiny času mi tak hlava létala zleva doprava, nahoru dolu, či opačně, již si to ani přesně nepamatuji. Nikdy v životě jsem neměl pusu otevřenou na maximum jako právě zde! Po zašití dásní vstřebatelnou nití jsem se šel slavnostně opláchnout! Byť zakrvácen, verbálně/mimicky úplně ochrnut, mírně unaven, avšak s radostí, velkou úlevou, že už to mám za sebou…! Nedokážu si představit, že se to někdy dělalo bez lokálního umrtvení. Doufám, že potěším svoji zubařku! Věřím, že mi to také zuby zdravím ve stáří oplatí!

 

 

Fazit: Ještě čtyři hodiny po tomto zákroku jsem měl znecitlivěnou celou pusu, čtyři dny nehezky otékající tvář a velmi omezenou hybnost čelisti. Dennodennímu ledování, braní antibiotik (tj. Amoksiklav) a analgetik (tj. Aulin) se rozhodně nevyhnete, nechcete-li křesťansky za svoji víru, své přesvědčení trpět! Kromě pravidelného čištění zubů, otevřete-li vůbec na kartáček adekvátně pusu (o čemž upřímně pochybuji), vyplachujte ústa Corsodylem (viz lékárna)! Skutečně se mi osvědčil.

 

 

 

 


Co se týče následné stravy, vzpomínka na dětství vás jistě nemine. Roční dítě je pro Vás nedostižitelná „level“, smiřte se s tím, nemá cenu se s ním jakkoliv srovnávat (tj. brčko, jogurty, přesnídávky, kaše, polévky atd.). Doporučuji natrénovat polohu spaní. I zde, a to bohužel doslova, platí: „Jak si kdo ustele, tak si i lehne.“

 

 

Nejhorší byly první tři čtyři dny, dnes cca týden poté jsem bez větších potíží a mohu jíst takřka cokoliv! Stehy ale i nadále mám, tak uvidíme, kolik vydrží…

 

 

S poděkováním

 

 

Autor fotografie a komentáře: <3 Bomberious <3


 
----------------------------------------------------------

Hesla: Trhání osmiček, vytržení osmiček, extrakce osmiček, osmičky, trhání zubů moudrosti, zuby moudrosti, moudráky, Corsodyl, Amoksiklav, Aulin, zubař, stomatolog, stomatochirurgie, zubní ordinace etc. 


 


ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar