<> Hledání básníkova snu <>(Ne)všední úvahy o stavu české společnosti...

Zpackaný kongres ODS aneb Odsouzený poslancem!

Publikováno 11.11.2012 v 14:04 v kategorii Česká politika, společnost, přečteno: 313x

Dnes je tomu zhruba týden, co jsme mohli na programu ČT24 živě sledovat, vidět jeden z dalších totálně zpackaných politických kongresů. A to tedy 23. kongres Občanské demokratické strany, tj. české pravice, ano. Kde jsme kromě velmi slabého, až ubohého, nicneříkajícího projevu dr. Nečase, stranicky nechutně loajálního a vůči vlastní opozici nadmíru kritického projevu dr. Wenigerové, mohli také zaslechnout projev současného ministra spravedlnosti dr. Blažka! No, co slovo, to perla. Jeho projev byl jeden z nejlepších, hodnoceno mírou potlesků, ano, avšak také zaručeně nejkontroverznější! Socialistická zmínka, či obludná pasáž o jakési nutnosti mediální "cenzury", či obrany české politiky před "nebezpečností" médií, nebyla nejenom vhodnou, nýbrž ani hodnou pravicového programu vnímání "světa"! Největší pozornosti, kredibilitě se avšak těšil tento den velmi přímý, jednoznačně kritický projev jejího nynějšího hosta, bývalého dlouholetého předsedy, M. Topolánka! Celkový dojem byl ihned hodnocen, a to zcela po zásluze, médii opět na jedničku, byť s kyselými obličeji usedlých pravicových straníků! Jako jediný si snad nebral žádné "servítky" a nebál se říci všem - bez okolků - do očí, co si o současném vedení a programu ODS doopravdy myslí! Jeho příměr hodný ztroskotaného "Titanicu" ležel - a to po celý brněnský kongres - mnohým straníkům hluboko v žaludku! Ne, a né ho nějak vstřebat! Dával jim to každým slovem takříkajíc "po kapkách"!...

 

Hovořím-li výše o dalším zpackaném politickém kongresu, je to pouze a jenom proto, že ke kýženým, žádaným změnám ve vedení strany, alespoň tak, jak jsou chápany v českém prostředí, opět nedošlo! I prezident ČR, Václav Klaus, byl oním výsledkem silně znepokojen! Programové otázky rebelujícího exministra Fuksy, či Šnajdra, také nikdo nevyslyšel, nezodpověděl! Ve zkratce řečeno, kde chybí vnitřní sebereflexe, vlastní odpovědnost, neproběhne nikdy skutečná změna, obměna! Tento kongres tedy nebyl v tomto uvedeném případě výjimkou, ano!:(

 

 

V boji o předsedu ODS se tak nečekaně utkali stávající předseda ODS, tj. premiér Petr Nečas a "rebel" požadující dodržování platného politického programu ODS Ivan Fuksa. Vítězství, byť s mírně hořkým nádechem, zaznamenal P. Nečas. Je nutno ale konstatovat, dodat, že se 1/3 hlasujících členů, delegátu onoho kongresu ODS postavila za exministra Fuksu! V ODS se prostě něco děje, horká voda stále více vře a vře. Vítězství s vědomím, že se za premiéra nepostavilo takřka 200 jeho straníků, demonstruje jenom a pouze fakt, že se problém uvnitř strany ještě, a to tedy zdaleka ne, nevyřešil, ba naopak ještě více prohlubuje!!

 

 

Po víkendovém kongresu následovalo tento týden hlasování koaliční vlády v čele s ODS o onom vyostřeném daňovém "balíčku"! A byl vládou úspěšně schválen stejně jako tzv. církevní restituce! Ale závěrem si ještě musíme také říci, jak k tomu vlastně došlo, když neměla vláda, koalice jistě garantovanou většinu?...

 

Krátce před samotným hlasováním vlády se část rebelujích poslanců, členů ODS, mezi nimi mj. Fuksa a Šnajdr, nečekaně vzdala svého (platného) poslaneckého mandátu a umožnila tak schválení onoho již tak diskutabilního zákona! Co za to, pánové, dostali, či co na ně měli, že se mandátu tak rychle a dobrovolně zbavili? No, o Šnajdrovi se již mezi novináři např. debatovalo, štěbetalo!!

 

 

Na místa těchto odstupujících poslanců nastoupili nyní poslanci-nováčci, a to přesně dle pořadí na kandidátce, ano. Největší mediální hvězdou se tak stal přes noc poslanec Mgr. Roman Pekárek (ODS) z Kolína. Bývalý lokální politik si obdiv médií zasloužil tím, že složil slib, věrnou přísahu v Poslanecké sněmovně ČR, i když nad ním tkví tzv. Damoklův meč v podobě dlouholetého vězení. Byl totiž nedávno nepravomocně, tj. nepodmíněněn, odsouzen k trvání 6 roků odnětí svobody, a to právě za korupci! Jako kdyby jí nebylo už za poslední volební období dost! A jak se sám posléze vyjádřil, nehodlá se svého poslaneckého mandátu, jenž mu prý jeho věrní voliči svěřili, zbavit! To je ale pravicový dáreček. Tohle bude míti ale ještě zákulisní dohru, neboť rozhodnutí soudu nikam daleko neunikne... Bude vydán, či nikoliv? Bude zbaven imunity? Kdo ho pak nahradí? Otázky příštích dnů, které ODS rozhodně v ničem nepřispějí! Každopádně nás čeká další bezesné pokračování jednoho ostudného komiksu... :-)) 

 

 

Vláda, jež má ve svém programovém prohlášením vlády ČR boj proti korupci, si tak i nadále pohrává s "ohněm"! Po stranických bossech, krajských kmotrech a velrybářích, bohatých podnikatelích, lobistech, po skandálech na plzeňských právech, neskutečných korupčních skandálech a aférách celé PRAVICE přišla další neuvěřitelná povolební facka! "Malá domů", kvůli balíčku...! Je dlouhodobě patrné, zřejmé, že současný premiér Nečas (ODS) řádně nekomunikuje, nediskutuje problémy se členy uvnitř své strany a vše řeší momentální "přesilou"...! I ta se mu ale - od nástupu do funkce - očividně "rozdrolila"! 

 

 

ODS evidentně pohrdá lidskými hodnotami a vlastními stranickými principy, mezi něž "boj proti korupci" samozřejmě patří! Co si má pak ale občan, volič myslet o vládě, která si sama dobrovolně řekla o podporu svého "balíčku" člověku, jenž byl pravomocně usvědčen z korupce? A on jí skutečně ke schválení onoho tzv. "balíčku" pomohl...! Aneb jak řekl Mirek Topolánek, tímto způsobem se ODS  v očích svých voličů zdiskredituje, znemožní takovým způsobem, že příště skončí na samé hranici volitelnosti! Další bod navíc pro všechny levicové strany! Palec dolů, pánové!

 

 

                   <> Skrze povrchní úsměv na tváři, si svět iluzí vytváří!! <>

                             <> Peníze a milenky, no, zrádné to myšlenky. <>

 

 

 

S přátelským pozdravem a neochvějnou láskou

 

Váš pravdomluvný občan, moralizující kritik

 
 

Autor komentáře a fotografie: Bomberious

 

 

 

ertz.cz Ulož.to - sdílej snadno data LeteckaPosta.cz Hyperinzerce - inzerce zdarma, inzeráty, bazar